"Hasan Karakaya Hocaefendi İslam davasına gönül vermiş bir Müslüman olarak hayatta üç şeyi kendisine prensip edinmiştir. Müslümanca yaşamak, iyiliği emretmek kötülükten sakındırmak ve İlay'ı Kelimetullah'ın hâkim olması uğuruna Allah yolunda cihad etmek...
Hasan Karakaya Hocaefendi dünyanın zevklerine dalmamış, makam peşinde koşmamış, servet edinmeyi kendisine dert edinmemiştir. Ölçü olarak daima ""Kur'an ve Sünneti"" esas almıştır.

1980 askeri darbesinden sonra sıkıyönetim döneminde defalarca gözaltına alınmış, yaptığı sohbet ve tercüme eserlerden dolayı sorgulanmış ve mahkemelere çıkarılmıştır. Fakat her seferinde Allah'ın yardımı ile beraat etmiştir. Hayatının sonuna kadar sahiplendiği İslam davasından vazgeçmemiştir.

Verdiği fıkıh, hadis, tefsir, usûl ve akaid dersleri ile gençlere faydalı olmaya çalışmıştır. İlme çok değer verdiği için hayatının büyük bölümünü talebeleriyle geçirmiştir. Yazmak istediği, söylemek istediği, yapmak istediği daha çok şeyler vardı lakin emir en yüceden, Refik-i A'lâ'dan gelmişti. Allah hocamıza ve tüm Rabbani âlimlerimize rahmet eylesin. Amin."

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055089719
Yayın Tarihi :2018-03-04
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Hayatı Hayat Verene Adamak
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :112
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Nedim Bal
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler